LANGUEDOC.CZ - francouzská vína z rodinných vinic
pruh

Languedoc-Roussillon

Vítáme Vás na stránkách společnosti LANGUEDOC.CZ s.r.o., která Vám přináší nabídku několika desítek vín z největšího vinařského regionu na světě. Languedoc-Roussillon se rozkládá na jihu Francie na břehu Středozemního moře a sahá od delty řeky Rhóny (Rhône) až k Pyrenejím a hranicím se Španělskem.

V této oblasti se vínu daří již 26 století. Historické dědictví regionu je neobyčejně bohaté. Již v roce 118 př. n. l. prokonzul Domitius Ahenobarbus začal budovat cestu spojující řeku Rhónu s Pyrenejemi. Tato cesta vedoucí od Beaucaire do Perpignan, známá jako Via Domitia, vedla k rozvoji obchodu s vínem a v současnosti se stala silným kulturním pojítkem vinic Languedoc-Roussillon s minulostí. Dalším pojítkem je kanál vybudovaný ve druhé polovině 17. století, který spojuje Atlantický oceán se Středozemním mořem a je známý jako Canal du Midi.

mapa Francie
 
vinná réva
vinné hrozny

Vína

Všechna vína, která můžete v regionu Languedoc-Roussillon ochutnat, jsou výsledkem umění vinařů, kteří do výroby vložili celé svoje srdce. Patří mezi ně vína s označením AOC (Appellation d'Origine Contrôlée), regionální vína s označením Vins de Pays podle názvu oblasti, ze které pocházejí, a stolní vína. Obě označení jsou známkou vysoké kvality, kdy výroba vína musí splňovat přísná analytická kritéria.

Přinášíme Vám vybraná francouzská vína s jižním charakterem z vinařských krajů Banyuls, Collioure, Corbières, Costières de Nîmes, Coteaux du Languedoc, Côtes de Roussillon, Faugères, Fitou, Limoux, Maury, Minervois, Saint Chinian a dalších, včetně vín vyráběných pod označením Vin de Pays, která pocházejí z celého vinařského regionu Languedoc-Roussillon. Celý region se těší výjimečnému sluníčku a lahodnému přímořskému podnebí, díky kterému některé odrůdy dozrávají již v srpnu. Mezi nejznámější modré odrůdy patří Grenache Noir, Carignan a Syrah, dále Cabernet-Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Mourvèdre a Cinsault. Z bílých odrůd jsou nejznámější Muscat, Chardonnay, Sauvignon a Viognier, přičemž nemůžeme nevzpomenout Chasan, Chenin, Grenache Blanc, Macabeu, Marsanne, Mauzac, Roussanne, Semillon a Terret. Půdní různorodost a bohatost odrůd umožňují vinařům vytvářet charakteristická vína s různou osobitostí.

 

Vinice

Společnost LANGUEDOC.CZ s.r.o. zastupuje na českém trhu již více než 15 vinic z celého regionu Languedoc-Roussillon. Všechny vinice používají nejmodernější technologické postupy řízeného kvašení za nízkých teplot. Víno poté dozrává v betonových kójích o objemu až 330 hl nebo v nerezových tancích. Bariková vína dozrávají v dubových sudech. Víno je vždy lahvováno a skladováno přímo ve vinicích.

vinice